Home Blog Kargir Ev Ne Demek Yığma Yapı Nedir?

Kargir Ev Ne Demek Yığma Yapı Nedir?

1140
0
Views: 0

Yığma ev, tek birimlerden oluşan ve harçla birbirine bağlanan yapı yapılarından oluşur. Tuğla, taş ve beton bloklar, duvar yapımında kullanılan en yaygın malzemelerdir. Duvarcılık, birçok avantajı nedeniyle dünya çapında popüler bir inşaat tekniğidir.Kargir ev kelimesi taş binalar için kullanılan bir tabirdir.

Duvarcılık, birçok avantajı nedeniyle dünya çapında popüler bir inşaat tekniğidir. Bununla birlikte, herhangi bir inşaat yöntemide olduğu gibi, sınırlamalar da vardır.

Yığma İnşaatın Avantajları Nelerdir?

Bu genel özellikleri her türlü duvar kağıdı (taş veya betonlar) için geçerlidir:

  • Yangına karşı önleyicidir.
  • Kasırga gibi doğa olaylarına karşı koruyucudur.
  • Yığma yapıları, kullanılan malzeme ve uzmanlığına bağlı olarak bir ev veya zarif bir çekici görünüm sağlar.
  • Duvar üniteleri bir termal donanımını içerir.
  • Yığma, diğer bina türlerinden daha uzun ömürlüdür.
  • İnşaatınızda duvarınızı yeniden kullanmak sizin için değerlidir.
  • Daha ucuza mal olur.

Duvarcılık, herhangi bir tesis ve estetik eklemenin tartışmasız en iyisidir ister taş veya beton duvar kullanmayı planlıyorsanız, planlarınızı oluşturmak için bir ekipten emin olun.

Duvar İnşaatının Sınırlamaları

Duvar inşaatı tuğla, taş ve beton bloklar gibi ağır malzemeleri içerir. Bunlar konvansiyonel araçlarda taşınamaz ve bazı durumlarda özel kataloglardan, özellikle taşlardan sipariş edilmelidir.

Duvar yapılarının stabilitesi tamamen temellerine bağlıdır. Temelin herhangi bir yerleşmesi meydana gelirse, çatlaklar muhtemeldir ve nem sızmasını ve hasarını önlemek için onarılmalıdır.

Harç ciddi şekilde etkileneceğinden, şiddetli yağmur veya donma koşullarında duvarcılık faaliyetleri yapılamaz.

Yığma inşaat iyi bir zaman ve yeterli proje planlamasıgerektirir. Türüne veya duvara bağlı olarak, özel insan gücü gerekli olabilir.

Duvarcılığın genel avantajları ve dezavantajları kurulduğuna göre, en yaygın kullanılan malzemelerin artılarını ve eksilerini tartışalım: tuğla, taş ve beton bloklar.

Tuğla Duvarcılık

Tuğla duvarcılık, duvar ünitelerinin şekli ve boyutu düzgün olduğundan, yüksek vasıflı işçilik gerektirmez. Tuğlalar ayrıca hafiftir (daha düşük ölü yükler), kullanımı ve taşınması kolaydır ve bu taşlar ve beton bloklar daha ucuzdur. Tuğla duvarlar daha incedir ve üniteler yapısal gereksinimlere bağlı olarak farklı harç türleriyle yapılabilir. Kapı ve pencereler için açıklıklar tuğlalarla kolayca yapılır ve eklemler daha ince olduğu için maliyetler de azalır.

Kargir (Taş) Duvarcılık

Taş duvar, malzemenin doğal yapısı sayesinde güçlü ve hava koşullarına dayanıklıdır. Taş, viraj veya göçük olmadığı için yüksek yaya trafiğine sahip binalar için tavsiye edilir. Taşın ana avantajlarından biri, çeşitli renkler, boyutlar ve dokularla estetik görünümüdür. Tasarım olanakları sonsuzdur. Son olarak, taş duvar dayanıklılığı sayesinde çok az bakım ve onarım gerektirir.

Beton Blok Duvar

Beton bloklar hava koşullarına, zararlılara, küfe ve ateşe karşı dayanıklıdır. Beton blokların taşınması oldukça pahalı olabilir, ancak bu malzeme çoğu durumda yerel olarak bulunabilir. Beton bloklar birçok boyut, kaplama ve renkte mevcuttur. Bu üniteler ayrıca belirlenen proje gereksinimlerini karşılamak için üretilebilir ve bazı beton bloklar geri dönüştürülmüş malzemeler kullanılarak yapılır. Ek olarak, beton bloklar ısıya, sese ve neme karşı iyi yalıtım özelliklerine sahiptir.

Kaynak:https://www.faizsizev.org/

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here