Home Blog Ziraat Bankası Altın Hesabı Açma Avantajları

Ziraat Bankası Altın Hesabı Açma Avantajları

1412
0
Views: 0

Altın fiyatları son zamanlarda sürekli artmaktadır. Buna ek olarak, rekorun kırılmasıyla, yatırımcı pozisyonundaki birçok kişi bankaların altın için sunduğu hesaplar üzerinde araştırma yapıyor. Özellikle, banka araştırmasında yatırımcıların altın hesabı için en iyi bankalar üzerinde karşılaştırmalar yaparak karar verirler. Dünyaca ünlü ekonomistler sürekli olarak Türkiye pazarını analiz ediyor ve bu konuda bilgi veriyor. Buna ek olarak, reklamlarda veya resmi web sitelerinde altın hesapları için birçok kampanya düzenlediklerini ve bankalarındaki bu durumu bildiklerini görebiliriz. Devlet destekli bir banka olan Ziraat Bankası, altın hesabı ile ilgili hizmet veren bankalardan biridir. Bu konuda en iyi bankaların başındagelir. Ziraat Bankası kapsamında iki farklı altın hesabı vardır. Birincisi vadesiz mevduat hesabıdır. Diğer bir hizmet bileşeni ise zamana göre altın mevduat hesabıdır. Banka tarafından sunulan bu hizmetin en önemli avantajlarından biri, işlem dahilindeki hesaplarda yapılan işlemler için komisyon ücreti olmamasıdır.

Cari Altın Mevduat Hesabı ile altın alım satımı TL ve USD para biriminde yapılabilmektedir; Altın Mevduat Hesabınızı ülke çapında yaygın şube ağı ve İnternet Şubeleri aracılığıyla istediğiniz zaman kullanabilirsiniz.

Altın Hesap Özellikleri

  • Cari Altın Mevduat Hesabı ile altın ticaret işlemlerinizi herhangi bir gelir vergisi veya masraf ödemeden gerçekleştirebilirsiniz.
  • Bu hesaplar için işlem gören altın 1000/1000 saflıktadır. Açıklanan fiyatlar 1000/1000 saflıkta altın fiyatlarıdır.
  • Hesap açılışı ve işlemlerde hesaba fiziksel altın teslimatı yapılmaz. Aynı şekilde, fiziksel bir altın ödeme yoktur.

Ziraat bankası İnternet Şubesi’nde günlük altın alım satım limitleri

  • Alım ve satım işlemleri günde 6 defaya kadar, bir seferde 3000 grama kadar yapılabilir.

25.09.2019 tarihli ve 30899 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanan “Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu Tarafından Tahsil Edilecek Sigorta Mevduat ve Katkı Fonları ve Primleri Hakkında Yönetmelik” kapsamında; Türkiye’de, gerçek kişiler adına açılan ve sadece ticari işlemlere tabi tutulmayan bir kredi kuruluşunun yurtiçi şubesi, keşif Türk Lirası, döviz ve kıymetli metaller hesabının anapara tutarının tasarruf mevduatı hariç bu hesaplardaki toplam faiz tahakkukları 150 bin Türk Lirasına kadar olan kısmı sigorta kapsamındadır.

Altın Hesabı Açabileceğiniz Diğer Bankalar

  • Garanti Bankası altın hesapları: Türkiye’de özel sermayeli banka arasındadır. Garanti Bankası kampanya kapsamında altın hesabına ilişkin hizmetler sunuyor. Altın hesabınız sadece ilgili bankada TL değil. Aynı zamanda isterseniz altın alım satım işlemlerinizi Dolar karşılığı yapabilirsiniz. Garanti Altın Hesabı kapsamındaki en önemli avantaj eski altın ve düşük işçilik veya ağırlıktır. Bankanın amacı altın sorunlarından kaçınmaktır.
  • Vakıfbank altın hesabı: Devletin desteği ile faaliyet gösteren Vakıfbank, altın hesapta sunulan “Altın Çağ Hesabı” ile ilgili hizmet bileşeni aracılığıyla yatırımcılara fırsatlar sunmaktadır. Gram cinsinden satın alabileceğiniz altın değerlerine sahip bir hesabınız olabilir. Normal altın alım emri sayesinde, altınınızı hesabınızda barındırarak tasarruf edebilirsiniz. Yükselen değerlerle büyük kazançlar elde edebilirsiniz. Pek çok bankada olduğu gibi, Vakıfbank kapsamında herhangi bir işçilik maliyeti ile ücret ödemezsiniz.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here