Home Blog Ziraat Bankası BES İptali Nasıl Yaparım?

Ziraat Bankası BES İptali Nasıl Yaparım?

1048
0
Views: 0

1 Ocak 2018 tarihinden itibaren 50’den fazla işçi çalıştıran kurumlar direkt olarak çalışanlarını Bireysel Emeklilik Sistemine dahil etmektedir. Bireysel Emeklilik Sistemi, asgari ücretle çalışanları mağdur etmektedir. Aylık giderlerine ancak yeten maaşından bir de BES kesilmesini istemeyenler çıkmaktadır. Bundan dolayı Ziraat Bankası BES iptali nasıl yaparım? Sorusu sıklıkla sorulmaktadır. Yapılan yeni düzenlemelerle bireysel emeklilikten çıkışı mümkün kılmakta fakat çok zorlaştırmaktadır.

50’den fazla işçi çalıştıran bir yerde çalışıyorsanız sizin isteğiniz olsun veya olmasın direk olarak maaşınızdan bireysel emeklilik ödemesi kesilecektir. Zorunlu hale gelen bu durumdan kurtulmak isteyenler ne yapmaları gerektiğini merak etmektedir. Ziraat Bankası’ndan Bireysel Emeklilik ödemesi olanlar şuanda kolaylıkla iptalini yapabilirler. İlerisi için iptal durumunun ne olacağına dair net bir şey söylemek mümkün değildir. İşte Ziraat Bankası BES iptali ile ilgili detaylar!

Ziraat Bankası BES İptalinin 3 Hızlı Yolu

Gelir ve giderinizi hesapladığınızda şuanda Bireysel Emeklilik Sistemine girmek için uygun bir durumda olmadığınıza karar verebilirsiniz. Hesaplamalarınız neticesinde Ziraat Bankası BES iptali nasıl yaparım? Diyorsanız size 3 tane hızlı yol sunacağız.

  • Mobil bankacılık üzerinden iptal etmenizdir. Akıllı cihazınızda yüklü olan mobil bankacılığa giriş yapınız. Menülerden “Değişiklik ve Talepler” kısmına giriniz. “Otomatik Katılımlı Sözleşmeler” kısmına giriniz. Burada Cayma Talebi adımlarını takip ederek bireysel emekliliğini iptal edebilirsiniz.
  • İkinci yol müşteri hizmetlerinden iptal etmektir. İptal işleminizi gerçekleştirmek için 0 850 222 97 00 numaralı Ziraat Bankası Müşteri Hizmetlerini arayınız. İstenilen bilgiler ve şifreleri giriniz. Yaklaşık 5’er saniye bekleyerek 2- 1- 1’i tuşlayınız. Bağlantı gerçekleştikten sonra iptalinizi yapabilirsiniz.
  • ziraatemeklilik.com.tr adresinden iptal işleminin yapılması. Adreste “Değişiklik ve Talepler” “Otomatik Katılımlı Sözleşmeler” “ Cayma Talebi” adımlarını izleyerek iptalinizi yapabilirsiniz.

Kesinti Olmadan Ziraat Bankası BES İptali

Ziraat Bankası, müşterilerine BES’ten cayma hakkı vermiştir. Belirlediği süre içinde cayma hakkını kullanıp emekliliğini iptal ettirenlerden kesinti yapılmamaktadır. Bu süre sisteme giriş yapıldıktan sonraki ilk iki aydır. İlk iki ay içerisinde bulunanlar Ziraat Bankası BES iptali nasıl yaparım? Sorusunun cevabını merak etmektedir.

Ziraat Bankası’nda bulunan emekliliğinizi 0 850 222 97 00 numaralı müşteri hizmetlerini ilk 2 ay içinde, hafta içi mesai saatlerinde aradığınızda hiçbir kesinti yapılmadan iptal ve cayma işleminizi yaptırabilirsiniz. Bütün bu bilgiler ışığında BES iptali işlemi yaptırmadan önce ayrıntılı bir şekilde düşünmeniz şarttır. Zira BES iptali sonrasında tekrar geri dönüş olasılığı bulunmamaktadır.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here