Home Blog Ziraat Bankası Bireysel İş Kredisi Nedir?

Ziraat Bankası Bireysel İş Kredisi Nedir?

621
0
Views: 0

Ziraat Bankası, kendi iş yerini açmak isteyen girişimci ve yatırım yapmak isteyen bireyleri sunduğu düşük faizli kredi imkanlarıyla destekliyor. Kendi işini kurmak isteyenler ihtiyaç duyduğu gerekli finansman desteğini Ziraat Bankası Bireysel İş Kredi Başvurusu kapsamında bulabilirken; avantajlı ödeme kolaylıklarından yararlanabiliyor.

Sunulan bu kredi imkanı sayesinde bireysel kuracağınız; cafe, restoran, kuaför, oto galeri, kasap ve manav gibi birçok iş alanında kredi desteği alabilirsiniz. Bu kredi kampanyasının diğer iş kredilerine göre avantajı ise vade süresinin uzun olması. Maksimum 120 ay vadeli Bireysel İş Yeri Kredisi sayesinde ödeme konusunda zorluk yaşamazsınız.

Ziraat Bankası Bireysel İş Kredisi Başvurusu

Ziraat Bankası tarafından sunulan, özellikle küçük esnafı ve kendi işini kurmak isteyenleri destekleyen Ziraat Bankası Bireysel İş Kredi Başvurusu kapsamında düşük faiz oranlarıyla ve 120 ay vadeli kredi desteği sunmaktadır. Banka tarafından kredi kullanmak istenildiğine dair başvuru yapıldıktan sonra titiz bir çalışma yürütülmektedir.

Banka tarafından satın almak istediğiniz iş yerine bir uzman gönderilir. Bunun nedeni ise iş yeri değerinin %75’i oranında kredi kullanabilecek olmanızdan dolayıdır. Bunun haricinde süreç içerisinde banka tarafından kredi kullanan kişiye hayat sigortası yapılır. Bilindiği gibi iş yerlerine deprem sigortası yaptırmak mecburidir. Ziraat Bankası kredi kullanan iş yeri sahiplerine deprem sigortası desteği sağlamaktadır.

Ziraat Bankası İş Kredi Başvurusu Koşulları

Kendi işini kurarak para kazanmak isteyenlerin, iş kurma aşamasında maddi destek için en çok tercih ettiği kredi planları içerisinde Ziraat Bankası Bireysel İş Kredi Başvurusu önde gelmektedir. İş yeri açmak isteyenlerin titizlikle yürüttüğü çalışma planlarında belki de en önemli kısım finansal olarak iş kurmaya yardımcı olan maddi destek kısmıdır. Bu konuda

Ziraat Bankası kendi işinin patronu olmak isteyenleri ya da yatırım amaçlı dükkan, mağaza, depo satın almak isteyenleri destekleyici kredi paketleri sunmaktadır. Kredi başvuru süreci oldukça titizlikle yürütülen detayların atlanmaması gereken bir süreçtir. İş planınızı oluşturduktan sonra kredi çekmeye karar verdiğinizde takip etmeniz gereken bazı adımları sizler için hazırladık. İşte o çok merak edilen Ziraat Bankası İş Kredisi başvuru koşulları ve gerekli belgeler:

  • Ziraat Bankası tarafından size sunulan kredi başvuru formu
  • Nüfus cüzdanı
  • İş yeri planınız doğrultusunda satın alacağınız dükkan, mağaza, depo vb mülkün tapusu
  • Gelir beyan belgesi
  • Mensubu olunan meslek kuruluşuna ait üyelik belgesi

Gerekli olan temel belgeler bu şekildedir. Bankanız tarafından inceleme yapıldıktan sonra gerekli olan diğer evraklar şahıstan talep edilebilir.

Ülke genelinde en çok banka şubesine sahip olan Ziraat bankası, talep halinde kişilere bireysel iş kredisi tahsisi yapabiliyor.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here