Home Blog Ziraat Bankası Eğitim Kredisi Nasıl Alınır?

Ziraat Bankası Eğitim Kredisi Nasıl Alınır?

813
0
Views: 0

Bankalar çiftçiye, esnafa verdiği krediler gibi öğrenciye de kredi vermektedir. Öğrenciye kredi veren bankaların başında Ziraat Bankası gelmektedir. Ziraat Bankası eğitim kredisi nasıl alınır? Olduğunu bilerek hareket edildiğinde işlemleri yapmak çok daha kolay olacaktır. Banka diğer bankalar gibi eğitim kredisini belli şartlar dahilinde vermektedir. Her banka bankasının durumuna uygun şartlar ve özellikler geliştirmektedir.

Bankaların verdiği kredilerin faiz oranları ve vade seçenekleri birbirinden farklı olmakla birlikte amaçları aynıdır. Öğrencilerin kullanması amaçlanır. Dershane, kurs, özel okul veya üniversite eğitimlerinin masrafları alınan kredi ile ödenebilir. Burs ve destekleme ödemelerini öğrenciler genel Ziraat Bankası üzerinden almaktadır. İşte Ziraat Bankası eğitim kredisi nedir, nasıl alınır, kimler alabilir sorularının cevapları ve detaylar!

Ziraat Bankası Eğitim Kredisi Şartları

Okul, üniversite ve kurs masrafı için kredi alacak olan kişinin bazı özellikleri taşıması gerekmektedir, Sizde bu özelliklere sahipseniz Ziraat Bankası eğitim kredisi nasıl alınır aşamalarını takip ederek kredinizi alabilirsiniz. Ziraat Bankasının öncelikle aradığı şartlar şöyledir;

  • Kredi notu veya skoru: Dada önce kredi veya buna benzer bir ürün kullanmadıysanız şanslısınız. Kredi kullanıp ödemede aksatma yapanlar veya ödemeyenlerin kredi kotu düşük olur. Kredi notunuz düşükse hiç başvurmak için uğraşmayın çünkü eğitim kredisi verilmez.
  • Gelir durumu: Öğrenciyseniz ve bir geliriniz varsa kredi almada şanslısınız. Öncelikle gelirinizi belgelendirmeniz gerekir. Belgelendirilemeyecek gelir banka tarafından kabul edilemez. Ek geliriniz varsa ve belgelendirebiliyorsanız daha fazla kredi çekme şansına sahipsiniz demektir. Sizin geliriniz yoksa geliri olan veliniz kredi çekmelidir.
  • Yaş durumu: Reşitseniz kredi çekebilirsiniz. Yaşıt değilseniz yine velinizin yardımına ihtiyacınız olacaktır.

Ziraat Bankası Eğitim Kredisi Özellikleri Nelerdir?

Öğrencinin, esnafın ve çiftçinin yanında olan Ziraat bankası sunduğu eğitim kredisi ile öğrencilerin eğitim hayatlarına destek olmaktadır. Öğrenci, kursiyer, talebe velisi veya öğrenci olan kişinin yasal vasisi iseniz kredi çekme hakkına sahipsinizdir. Talebe ile akrabalık bağı olmadığı halde eğitim masraflarını üstlenen kişiler de kredi çekebilmektedir.

Faiz oranı en düşük bankalar arasında olan Ziraat Bankası eğitim kredisi nasıl alınır? İçin de düşük faiz uygulamaktadır. Vade seçeneğiniz en fazla 36 aydır. Taksitli olarak geri ödemesi yapılan krediye isteğe bağlı kredili mevduat şeklinde de ulaşabilirsiniz. Böylece bütçenize uygun bir şekilde ödemelerini yaptığınız için çok da zorlanmamış olursunuz. Bütün bu bilgiler ışığında Ziraat Bankası’ndan eğitim kredisi aldığınızda geri ödeme planınızı net bir şekilde belirtmeniz şarttır.

x
Advertisements

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here