Home Blog Ziraat Bankası Emeklinin Artısı Kredi Paketi

Ziraat Bankası Emeklinin Artısı Kredi Paketi

706
0
Views: 0

Emekli olanların en büyük hayallerinden biri boğucu şehir hayatından uzaklaşmaktır. Kendine ait bahçesi olan, yeşillikler içinde bir ev hayali olanlara hayallerini gerçekleştirmek için kaçırılmayacak destek ziraat bankası emeklinin artısı kredi paketi duyuruldu. Yıllardır ihtiyaç sahiplerinin yanında olan Ziraat Bankası yine sizlerin yanında olduğunu gösterdi. Sizin de emeklilikte huzur içinde yaşayabileceğiniz bir ev alma hayaliniz varsa bu paketi kaçırmamanızı öneririz. Paketin içeriğine şöyle bir bakacak olursak;

  • Paketten sadece emekli olanlar yaralanabiliyor.
  • Konut kredisi ve tüketici kredisi olarak iki ayrı seçenek bulunuyor.
  • Yıllık faiz oranı konut kredisinde %0,94, tüketici kredisinde%0,98 olarak belirlenmiş.
  • Vade seçenekleri konut kredisinde 60 aya, tüketici kredisinde 120 aya kadar çıkabiliyor.
  • Yıllık ödemeleri de konut kredisinde 466.00 TL’den, Tüketici kredisinde 500.00 TL’den başlıyor.

 Uygun Kredi ve Vade Seçenekleri

Bu paketi Ziraat Bankasının emeklilere sunduğu büyük bir avantaj olarak görebiliriz. Paketlerin faiz oranları cep yakmayacak şekilde belirlenmiş. Taksit seçenekleri de oldukça makul görünüyor. Günümüz şartlarında borcu olan emekliler için ilaç gibi gelecek olan paketler pek çok emeklinin yaralarını saracak gibi duruyor. Ziraat bankası emeklinin artısı kredi paketi ayrıcalığından yararlanmanız için emekli olmanın yanında birkaç şartı taşımanız gerektiğini belirtelim.

Öncelikle maaşınızı Ziraat Bankasından alıyor olmanız gerekiyor. Eğer başka bir bankadan alıyorsanız Ziraat Bankasına T.C. kimlik numaranız ile gidip talepte bulunarak kolaylıkla maaşınızı Ziraat Bankasına taşıyabilirsiniz. Bunun haricinde ya yeni krediye başvuruyor olmanız gerekiyor ya da Ziraat Sigorta ürünlerinden birkaçına sahip olmanız gerekiyor. Kredi kabul şartları biraz fazla olsa da kredinin artıları ile kıyaslandığında bu paket için değeceğini söyleyebiliriz.

Emeklinin Artısı Paketine Nasıl Başvurulur?

Piyasaların dalgalı olduğu şu dönemde Ziraat Bankasının sunduğu fırsat oldukça cazip duruyor. Üstelik bu pakete sahip olmak içinde isterseniz internetten başvuru yapabiliyorsunuz. Ziraat Bankasının kendi sitesine girdiğinizde “bireysel” menüsüne tıklayıp, oradan “ekonomik istikrar kalkanı tedbirleri” seçeneğine tıkladıktan sonra, “emekliler” menüsü altından size sunulan avantajları görebilirsiniz. Başvurmak isterseniz de yine aynı sayfada yer alan “hemen başvur” seçeneğine tıklayarak birkaç basit bilgiyi girip başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

İsterseniz şubeye gidip şubedeki temsilcilerle yüz yüze görüşerek de bilgi alabilir. Bizzat şubeden de başvuruda bulunabilirsiniz. Krediniz onaylandığı taktirde banka sizi bıraktığınız SMS üzerinden mesaj yoluyla bilgilendirecektir. Ziraat bankası emeklinin artısı kredi paketi günümüz şartları içinde değerlendirilince kaçırılmayacak fırsattır. Ziraat Bankası paketlerin içinde değişiklik yapma hakkı olduğu belirtmiştir. Henüz şartlar değişmemişken bir an önce bu paketlerden yararlanmanızı öneririz.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here