Home Blog Ziraat Bankası İpotekli Finansman Kredisi Nedir?

Ziraat Bankası İpotekli Finansman Kredisi Nedir?

1212
0
Views: 0

İnsanların ihtiyaçları sınırsız olup, kaynakların sınırlı olması durumunda herkes ihtiyacını karşılayabilmek için çalışmalar yapar. Kaynak bulma açısından zor durumda olan tüketicilerin imdadına Ziraat Bankası yetişiyor. Ziraat Bankası İpotekli Finansman Kredisi Nedir? Diye sorulan sorulara yine banka kendisi yanıt veriyor. Bu kredi çeşidinde gelir durumunuz çok iyi olmasa bile üzerinize kayıtlı bir taşınmazı ipotek altına alarak kredi imkânı sunuluyor. Üstelik bu kredi çeşidinde diğer krediler gibi oranlar yüksek de değil.

Diğer kredilerden daha düşük bir faiz ile müşterilere sunulan bu hizmetten faydalanmak isteyenlerin en yakın banka şubesine gitmeleri yeterli. Taksit sayısının 48 aya kadar olduğu ipotekli finansman kredilerinde zorluk yaşanmasının önüne geçilmiş olmaktadır. Ayrıca bir şubeye gitmeden de bu ipotekli finansman kredisi hakkında bilgi almak mümkün. Ziraat Bankasını internet şubesine müracaat edildiği takdirde sitede bulunan kredi hesaplama aracına gerekli bilgiler girilerek ödeme planına bile erişmek mümkün olmaktadır.

 

İpotekli Finansman Kredisi Detayları

 

Gündelik hayatımızda ister istemez bir finansal desteğe ihtiyaç duyarız. İster ev alma durumunda ister yeni bir araç alma durumlarında maddi açıdan birçoğumuz destek almak zorunda kalıyoruz. Geçmişten bugüne yıllardır müşterilerinin ihtiyaçlarını karşılama adına sürekli çalışan Ziraat Bankası bu konuda da yine sizlerin yanında yer almaktadır. Ziraat Bankası İpotekli Finansman Kredisi Nedir? diye merak edenler olacaktır. Bir kişinin üzerinde kayıtlı olarak bir konut varsa ihtiyaç duyduğu krediyi alabilmektedir. Alabileceği kredi miktarı ve oranları;

  • Konut için biçilen uzman değerinin %80’i,
  • İş yeri için tespit edilen değerin %75’i,
  • İmarlı bir şekilde sahip olunan arsanın ise %50’sini geçmemek şartıyla kredi kullanımı yoluna gidilmektedir.

Ayrıca ihtiyaç duyulması halinde şubelerce ek olarak bazı teminatlar istenilebilmektedir. Bahse konu taşınmaza ipotek konulması halinde taksit sayıları ve ödeme planları oluşturulur. Kredinin bitiminden itibaren sahip olunan konuta konulan ipotek kaldırılır.

 

İpotekli Finansman Kredisi Başvurusu

 

Finansal desteğe sıklıkla ihtiyaç duyulan günümüz ekonomisinde çalışma şartlarından dolayı birçok insan destek almak zorunda kalabiliyor. Alınacak olan finansal desteğin adı ne olursa olsun tüketicilerin lehine olması gerekiyor. Bütün bu sorunların önüne geçebilmek için ülkemizdeki lider bankalardan olan Ziraat Bankası kredi koşullarını sizlerin lehine olacak şekilde yeniden ayarlıyor. Ziraat Bankası İpotekli Finansman Kredisi Nedir? diye merak konusu olabiliyor. Hemen müracaat edilirse bu avantajlı koşullardan yararlanılabiliyor. İhtiyaç duyulan miktarı ve üzerinize kayıtlı olan mülkü ispat eden belge ile birlikte en yakın banka şubesine giderek hızlı bir şekilde sonuç almanız mümkün.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here