Home Blog Ziraat Bankası Kredi Kartı Başvurusu Sorgulama?

Ziraat Bankası Kredi Kartı Başvurusu Sorgulama?

712
0
Views: 1

Günümüzde teknolojinin gelişmesiyle insanların cüzdan taşıma alışkanlıklarında ortadan kalkmış oldu. Kredi kartıyla istedikleri işlemi istedikleri anda yapabilmeleri büyük rahatlık oldukça. Şuan hemen hemen her yerde kredi kartı geçmektedir. Hatta internet alışverişlerinde kredi kartı büyük rol oynamaktadır. Kredi kartının bir diğer avantajı ise taksitle işlem yapabilme özelliğidir. Yüklü bir miktar ödemektense bunu aylara bölen kredi kartı bizlere kolaylık sunmaktadır.

Ziraat Bankkart Combo Kredi Kartı almak isteyen kişilerin karşısına birden fazla başvuru alternatifi çıkıyor. Bu anlamda bankkart combo kredi kartı başvurusu yapanların sorgulaması ise müşteri hizmetlerinden yapılabilir.

 Öncelikle harcamalarınız kayıt altına alınır. Son derece güvenli bir işlemdir. Kredi notunu yükseltir. Otomatik ödeme talimatı ile kolaylık sağlar.

Anında hızlı paraya ulaşmanızı sağlar. Taksitle ödeme imkanı sunar. Her ay asgarisini ödeyerek rahat bir şekilde kredi borcunuzdan kurtulabilirsiniz. Aynı zamanda pratikliktir.  Param çıkışmadı derdine son.

Belirlenen yönetmeliklere göre 15 Türk lirası limitli bir kredi kartı kullanıcılarının kredi kartı borcu ödeme asgari tutarı %30 dur. Bu tutarı her ay bankalara ödemek zorundadırlar.

Ziraat Bankası Kredi Kartı Alma Şartları Nelerdir?

1-18 yaşını doldurmuş olmak yada aile bireylerinin kredi kartı sözleşmesini imzalamış olması şartı

2 – Kredi notunun banka tarafından kontrol edilip herhangi bir risk teşkil etmemesi.

3- Yüksek limitli kredi kartı taleplerine istenmesi durumunda gelir belgesi verilebilmesi.

Gelir belgesi olmayan kişilerin ise bankanın inisifiyati ile kredi kartı alabilir.

 4- Kredi kartı alma şartlarında gelirin tespit edilememesi durumunda kredi kartı limitinin en az 1.000 TL olması gerektiği belirlenmiştir.

5 Sosyal güvenliğinin olması daha iyi olsada böyle bir şart yoktur.

Okunmalı : Ziraat Bankası Telefon Numarası Güncelleme

Kredi Kartı Almak İçin İstenilen Belgeler Nelerdir?

Kredi kartında herhangi bir evrak isteme söz konusu yoktur. Ancak kredi kartı başvurusunda bulunan bireyin sistemden kaynaklı olarak geliri tespit edilemez ise maaş bordrosu ve vergi levhası Ziraat bankası tarafından talep edilmektedir.

Aynı durum kredi kartı limiti yükseltmektedir geçerlidir.  Kredi notu sıfır olan bir müşterinin talebi reddedilebilir. Çünkü aktif olmadığı için ödemelerini görememekteyiz. Bunun için banka hesapları ve otomatik ödeme gibi talimatlarının önceliklini bankalara vermesi gereklidir.

Okunmalı : Ziraat Bankkart Combo Limiti Yükseltme Düşürme

Kredi kartı olan tüm bankalar aidatsız bir şekilde kredi kartı çıkarmak zorunda. Kredi kartına başvurduktan sonra onaylanmasının üzerinde 15 gün iş gününde teslim edilir.

Diğer yönden temassız kredi kartının vermiş olduğu kolaylıkla göz önünde bulundurulmalı. En hızlı şekilde para üstü veya bozuk para denkleştirme derdi olmadan hızlı ve güvenli bir alışveriş sunar.

 Kredi kartınızın kaybolma be çalınma riski gerçekleşmiş ise hemen kayıtlı olduğunuz bankanın müşteri hizmetlerini arayıp kayıp çalıntı kaydı oluşturmalarını talep edin. Müşteri hizmetleri hemen kartın kullanımını kapatacaktır.

Kartınızın şifreli olması sizi çok güvence altında tutmasın karınızın kopyalanmamalı için şifrenizin basit ve tahmin edilebilmek rakamlardan oluşmaması gerekmektedir. Buda diğer önemli ayrıntıdır. Ziraat bankası müşteri hizmetleri 444 00 00 dur.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here