Home Blog Ziraat Bankası Kredili Mevduat Hesabı (KMH) Faiz Oranı Nedir?

Ziraat Bankası Kredili Mevduat Hesabı (KMH) Faiz Oranı Nedir?

1024
0
Views: 3

Hesabınızda para olmadığında para çekebilir misiniz? Yoksa önceden otomatik ödeme talimatı verdiğiniz ödemeleriniz gerçekleşecek mi? Veya kira ve taksit ödemeleri için düzenli ödeme talimatlarıverdiyseniz, bu ödemeler yapılacak mı? Bu fırsatları sağlamak için Ziraat Bankası müşterilerine bir Mevduat hesabı ürünü sunmaktadır. Kesintisiz Müşteri Hizmeti Bankamızda sloganı ile birlikte müşterilere sunulan bu ürün sayesinde müşteriler hesaplarında bakiye olmasa bile ödemelerini zamanında yapabilir ve ATM’lerden para çekebilirler. ATM’lerden gün ve saat kısıtlaması olmadan kredi kullanmak ve sadece kredinin kullanıldığı günler için faiz ödemek isteyen müşteriler için Bankkart Combo önemli bir avantajdır. Ziraat Bankası’nda mevduat hesabı açmak için, vadesiz mevduat hesabının bulunduğu şubeye gitmek kesinlikle gereklidir.

Kredili Mevduat Hesabı açmak için gerekli belgeler;

  • Banka müşterisinin kimlik kartı veya ehliyet kopyası,
  • En son su, elektrik, doğal gaz veya telefon faturasını ve müşterinin adres bilgilerini doğrulamak için gelir seviyesini gösteren bir belge,

Müşteri tarafından talep edilen limit için bir değerlendirme yapılır ve uygun gördüğü limit belirledikten sonra hesap açılır. Adres için ikamet belgesi e-devlet aracılığıyla da alınabilir. Kredinin vadesi dolmadan önce Kredili Mevduat Hesabı Sözleşmesi yapılır. Banka zorunlu olarak hayat sigortası istemez. Hayat sigortası yaptırmak tamamen müşterinin tercihidir. Maaşlarını Ziraat Bankası şubelerinden alan kişiler bu hesaba anlaşmalara uygun olarak sahip olabilir ve istedikleri zaman iptal edebilirler.Ziraat Bankası Kredili Mevduat Hesabı için sadece kredinin kullanıldığı günlerde faiz istenmektedir. Banka kredinin kullanıldığı gün para yatırırsa, banka günlük faiz alır. Ayrıca, hesap negatif kaldığı gün faiz ödenir ve faiz üzerinden RUSF ve BITT tahsil edilir. Faiz tahakkuku müşterinin talebine bağlı olarak aylık veya üç ayda bir yapılabilir. Bugün Ziraat Bankası Kredili Mevduat Hesaplarına aylık yüzde 2,02 faiz uygulamaktadır.

Kredili Mevduat Hesabı Nasıl Kapatılır

Kredili Mevduat Hesabı’nı kapatmak için ilgili mevduat hesabına girmek yeterlidir. Bu durumda, sistem Kredili Mevduat Hesabını otomatik olarak kapatır. Kredili Mevduat Hesabı’nın Ziraat Bankası’nda açılması ve işletilmesi hakkında daha fazla bilgi bankanın http://www.ziraat.com.tr/ adresindeki web sitesinden edinilebilir.

Türkiye Ziraat bankası kredili mevduat hesabı limit artırımı nasıl yapılır?

Kullanıcılar önce bankalarda bir hesap açar, bankacılık ürünlerinden yararlanmak için bu hesap açılmalıdır, bu açık hesaba vadesiz TL denir. Kredi kartınız, kullanacağınız tüm krediler bu hesap olmadan tanımlanamaz. TL hesabınızı doğrudan bankanızdan açabilirsiniz, aksi takdirde ürün başvurularınızdan sonra bankanız bu hesabı sizin için otomatik olarak açar. İstediğiniz zaman para yatırabilir, çekebilir, vadesiz mevduat hesabınızı açabilir, havale ve banka havalesi gibi günlük bankacılık işlemleri yapabilirsiniz.

Hesabınızda para bulunmadığı durumlarda, banka belirli miktarlarda kullanabileceğiniz belirli bir tutar belirleyebilir buna da KMH denir. Başka bir deyişle, hesabınızda paranız olmadığı ve maaşınızın yeterli olmadığı durumlarda, elektronik transferler, para transferleri yapabilir, banka kartınızla satın alabilirsiniz ve bu bakiye ile kolayca faturalarınızı ödeyebilirsiniz. Ek hesap açmak için kredi başvurularında izlenen prosedür takip edilmektedir. Diğer bir deyişle, kredi puanınız, kimlik belgeniz ve geliriniz başvuru araçlarınızdır.

Avantajlı Ek Hesap Ziraat Bankası

Eksi hesap limitinizi artırmak istiyorsanız, müşteri hizmetleri ile iletişime geçip isteğinizi bildirmelisiniz. Hesap hareketleriniz pozitifse ve kmh ödemelerinizi geciktiremezseniz, eksi hesap limitiniz sorunsuz bir şekilde artırılır. Bunun için Ziraat Bankası müşterilerine bir mevduat hesabı ürünü sunmaktadır. Banka Kesintisiz müşteri hizmetleri sloganla müşterilere sunulan bu ürün sayesinde müşteriler hesaplarında bakiye olmasa bile ödemelerini zamanında yapabilir ve ATM’lerden para çekebilirler. Ziraat bankasında bir mevduat hesabı açmak için, mevcut mevduat hesabının bulunduğu şubelere gitmek kesinlikle gereklidir. Ziraat bankasının kredili mevduat hesabı için, sadece kredinin kullanıldığı günlerde faiz istenmektedir. Para, kredi gününde yatırılırsa, banka günlük faiz alır. Ayrıca, KMH hesap negatif olduğu gün, RUSF ve BITT faiz ve faiz üzerinden tahsil edilir. Faiz birikimi müşterinin talebine göre aylık veya üç ayda bir yapılabilir.

x
Advertisements

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here