Home Blog Ziraat Bankası Taşıt Kredileri Destek Paketi

Ziraat Bankası Taşıt Kredileri Destek Paketi

745
0
Views: 0

Pandemi sürecine özel olarak hazırlanan destek ürünleri kredi paketleri içerisinde Ziraat Bankası taşıt kredileri yer almaktadır. Hem sıfır hem de ikinci el araçlara yönelik verilen bu kredi uygun faiz oranı ve vade seçeneklerine sahiptir. Bireysel ve kurumsal müşteriler baz alınarak verilen krediyle taşıt alabilmek için yerli üretim yapan anlaşmalı firmaları tercih etmek gerekir. Buralardan alınacak sıfır kilometre veya ticari araçlar ya da ikinci el binek araçlar için atmış aya varan vade seçenekleri ile kredi kullanılabilir. Ziraat Bankası taşıt destek kredi paketi kapsamına ikinci el ve sıfır kilometre motosiklet alımları da dahil edilmiştir.

Ziraat Bankası Taşıt Kredileri Paketi Ödeme Koşulları

Ziraat Bankası taşıt kredileri paketi ödeme koşulları satın alınacak araca göre değişiklik gösterir. Buna göre sıfır kilometre araç alacaklar için faiz oranları %0,49’dan başlayıp en fazla %0,69 olmaktadır. Bu oranlar yerli üretim yapan firmalardan alınacak araçlar için geçerlidir. Aynı zamanda ticari araç satın almayı düşünen kurumsal ya da bireysel müşteriler de firmalar ile yapılan anlaşmaya çerçevesinde bu faiz oranlarından faydalanabilir. Buna göre 50.000 TL tutarında aylık %0,69 faiz oranı ve 60 ay vade ile kredi kullanılacağında kredinin yıllık maliyet oranı %10,7983, tahsis ücreti ise %0.50 olmaktadır.

Ziraat Bankası 2. El Taşıt Destek Kredisi

Ticari araç satın almayı düşünen kurumsal ve bireysel müşteriler ile motosiklet dahil ikinci el binek araç satın alacaklar %0,82 faiz oranı ile 2. El taşıt destek kredisi kullanabilir. Kredinin en fazla ilk altı ayı ödemesiz dönem olup vade toplam atmış ay olarak belirlenebilir. Alınabilecek kredi tutarı binek ve ticari taşıtlar için 150.000 TL ile sınırlı tutulmuştur. Alınan aracın bu kapsama girebilmesi için ikinci el taşıtın en fazla yedi yaşında olması gerekir. Buna göre 36 ay vade ile 50.000 TL kredi alınacağında faiz oranı %0.82, yıllık maliyet oranı %12,8768 ve kredi tahsis ücreti %0,50 olacaktır.

Okunmalı Ziraat Katılım Taşıt Finansmanı

Taşıt Destek Kredisi Başvuruları

Ziraat Bankası tarafından verilen taşıt destek kredisi başvuruları şubeler aracılığıyla kabul edilmektedir. Bankanın şube ağına internet sitesi üzerinden ulaşılabilir. Kredilerle ilgili detaylı bilgi de şubede verilmekte olup her zaman en uygun kredi koşulları belirlenir. Gerekli görülen haller banka kredi koşulları ile ilgili değişiklik yapabilir ve kredi kampanyasını duyurma hakkını saklı tutabilir. Bu detayların hepsi pandemi süreci ve sonrasında ekonomiye destek amacıyla düzenlenmektedir.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here