Home Blog Ziraat Bankası Taşıt Kredisi Başvurusu şartları ne

Ziraat Bankası Taşıt Kredisi Başvurusu şartları ne

935
0
Views: 0

İnsanın yaşamını düzenli bir şekilde devam ettirebilmesi için temel bazı ihtiyaçları vardır. Bir dönem lüks olarak görülen arabalar artık temel ihtiyaçlar içinde sıralanmaktadır. Arabanız yok ve en uygun yöntemle almak istiyorsanız Ziraat Bankası taşıt kredisi başvurusu yapmalısınız. 1863 yılında Osmanlı Devleti tarafından kurulan Ziraat Bankası, ülkemizin en köklü bankalarındandır.

Çiftçilerin desteklenmesi amacıyla kurulmuş zamanla çeşitli atılımlarla büyümüştür. Milli bankacılığın ilk örneği olarak gösterilmektedir. Memleket Sandıkları adıyla kurulmuştur. Şimdilerde sadece çiftçileri değil herkesi desteklemektedir. Ziraat Bankası günümüzde bankacılık sektörünün her alanında hizmet vermektedir. Konut, taşıt ve ihtiyaç kredisi başta olmak üzere kredi ürünleri, mevduat ürünleri ve her türlü ödeme Ziraat Bankası üzerinden yapılabilmektedir. Uygun faiz oranları ve ödeme seçenekleri ile taşıt kredisi çok talep görmektedir. İşte taşıt vergisi detayları!

Ziraat Bankası Taşıt Kredisi Özellikleri

0 veya ikinci el oto almak için Ziraat Bankası taşıt kredisi başvurusu yapabilirsiniz. Sunduğu imkanlar cazip olduğundan dolayı taşıt kredisinde Ziraat Bankası sıklıkla tercih edilmektedir. Yapmanız gereken öncelikle alacağınız araca karar vermek olmalıdır. Düşük faiz oranıyla aracınızı alabilmek için kredi başvurunuzu yaptığınızda önünüze vade seçenekleri konulacaktır. Sıfır araçlarda ve 5 yaşından küçük otolarda size sunulacak en fazla vade seçeneği 48 ay olacaktır.

Ziraat Bankası taşıt kredisi verirken aracın fiyatının belli oranını peşinat olarak talep edecektir. Başvuru için giderken bankanın istediği peşinatı da hazırlamış olmanız gerekmektedir. Taşıt kredisi ile aldığınız oto sizin üzerinize kaydedilir. Fakat kredi borcu bitinceye kadar üzerinde tedbir bulunur. Ziraat Bankası, vade süresi içinde hayat sigortası ve KASKO yapmaktadır.

Ziraat Bankası Taşıt Kredisi Başvurusu İçin Gerekli Şartları

Ziraat Bankası’nda taşıt kredisine başvurabilmek için bazı şartları taşıyor olmanız gerekir. Şartların birinin uymaması veya evrakların eksik olması durumunda krediyi alamazsınız. Başvururken bulunması gereken şartlar şunlardır;

  • 18 yaşını doldurmuş olmalısınız
  • Bankalarla yaptığınız işlemlerin düzgün olması yani kredi notunuz yüksek olmalı
  • Aylık gelirinizi resmi belge ile ispatlamalısınız
  • Alacağınız aracın ruhsatının fotokopisi
  • Evrak olarak nüfus cüzdanınızı, ikametgah belgesini ve üzerinize kayıtlı bir faturayı, araç ruhsat belgesini eksiksiz sunmanız gerekmektedir.

İnternet bankacılığından, şubelerden veya müşteri hizmetlerini arayarak Ziraat Bankası taşıt kredisi başvurusu yapabilirsiniz. Ziraat Bankası taşıt kredisine başvuran tüketiciler için çok sayıda farklı alternatif seçeneğin sunulduğu bilinmektedir. Bu kapsamda size düşen en mantıklı seçeneği değerlendirmektir.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here