Home Blog Ziraat Bankası Yeşil Ev Konut Kredisi Nedir?

Ziraat Bankası Yeşil Ev Konut Kredisi Nedir?

1009
0
Views: 2

Konutların enerji performanslarına göre çeşitleri vardır. A ve B sınıfı enerji performansı bulunan ve Enerji Verimlilik Belgesi olan evlere Ziraat Bankası özel kredi kullandırmaktadır. Bu kredinin adı Yeşil Ev Konut kredisidir. Ziraat Bankası Yeşil Ev Konut Kredisi Nedir? İçin yaptığımız araştırmaların ayrıntılarını sizlerle paylaşalım. Bu kredi çevre ve doğa dostu olarak nitelendirilen evler için verilmektedir. Bu kapsamda şayet şartlarını tutuyorsa, son derece pratik bir şekilde yeşil ev konut kredisini alabilirsiniz.

Ülkemizde son zamanlarda yapılan konutlarsa bazı farklılıklar yapılmaktadır. Çevreye ve doğaya zarar vermeyecek türden özelliklere sahip evler inşa edilmektedir. Ziraat Bankası da farkındalığı artırmak ve müşterilerini Yeşil Ev olarak nitelendirilen bu tür evlere yönlendirmek için özel fırsatlar sunmaktadır. Şimdi sizlere herkesin merak ettiği Enerji Kimlik Belgesi bulunan evlere verilen özel kredinin detaylarından bahsedeceğiz. İşte detaylar!

Ziraat Bankası Yeşil Ev Konut Kredisi Özellikleri

Enerji Kimlik Belgesi yani EKB’si bulunan evlere verilecek olan krediyle alakalı bütün detaylar ve açıklamalar Ziraat Bankası’nın resmi sitesinde yer almaktadır. Sizlere daha kısa ve özet bilgilerle Ziraat Bankası Yeşil Ev Konut Kredisi Nedir? Konusu ve özellikleri hakkında bilgiler vereceğiz. Söz konusu kredi geleceğin kredileri arasında önemli bir yere sahiptir. Dünyanın daha güzel ve yaşanılır bir yer olabilmesi için evlerin dahi çevreci ve doğayı koruyan özelliklere sahip olması gerekir.

Ziraat    Bankası bunu teşvik edebilmek için Enerji Kimlik Belgesi bulunan evlere özel avantajlı kredi vermektedir. Yeşil Ev Konut kredisinin özellikleri şunlardır;

  • Yeşil Ev konut kredisi alırsanız en uzun vade seçeneğiniz 120 aydır.
  • Ekspertizin eve biçeceği değerin %80’nini kredi olarak çekebilirsiniz.
  • Kredi ödemeniz bitinceye kadar zorunlu deprem sigortası, konut ve hayat sigortanız olacaktır.

Örneğin evin değeri 500 bin ise siz 400 binini kredi olarak çekebilirsiniz ve bunu 120 ayda ödeyebilirsiniz.

Ziraat Bankası Yeşil Ev Konut Kredisi Hesaplama

Konut kredisi almadan önce bankaların kredi özelliklerini mutlaka gözden geçirmelisiniz ve karşılaştırma yapmalısınız. İyice araştırma yapmadan ve doğru hesaplama yapmadan krediye karar vermemelisiniz. Fakat Yeşil Ev konut kredisinde en avantajlı kredi Ziraat Bankası’nda olduğundan hiç araştırmadan direkt alabilirsiniz. Ziraat Bankası Yeşil Ev Konut kredisi nedir? Sorunuza ve diğer detaylara cevap aldığınıza göre hemen gidip başvurunuzu yapmalısınız. Tabi önce Enerji Kimlik Belgesi bulunan güzel bir ev beğenmelisiniz.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here